Çarşamba , 19 Haziran 2024

Napolyon ve Hitler’den Biden, Macron ve Stoltenberg’e! Batı’nın yeni Rusya kampanyası

Yazan Dimitris Konstantakopoulos

Napolyon Rusya’ya sefer düzenledi ve ezildi. Batılı güçler Bolşeviklere karşı Rusya’ya ağır müdahalede bulundular (1918-21), ancak aşağılanmayla karşı karşıya kaldılar ve kendi birliklerinin isyan ettiğini gördüler. Hitler Almanyası Rusya’ya saldırdı ve yok edildi.

Görünüşe göre onların ihtişamı, Batı’nın tüm tarihi boyunca belki de en yozlaşmış “liderleri” zümresi olan Biden, Scholz, Macron, Stoltenberg, von der Leyen vb. tarafından kıskanılıyor. Entelektüel kalitesi çok düşük olan bu kişiler muhtemelen Avrupa tarihi hakkında çok belirsiz bir fikre sahiptirler ve bu da onların aynı bilgiyi tekrar etmelerini kolaylaştırır.

Tek sorun, artık nükleer silahlara ve 1945’ten önce var olmayan bir dizi başka teknolojik araca sahip olmamızdır. Bu nedenle, yeni kampanya sadece Batı’nın Waterloo’su değil, aynı zamanda insanlık da Waterloo’ya dönüşme riskiyle karşı karşıyadır. yıkımını önlemek için kitlesel ve dinamik bir şekilde seferber oldu.

Bu kişisel bir bakış açısının ötesinde bir şey. ABD Başkanı Joe Biden da defalarca aynı şeyi söyledi. Ukrayna’daki savaşın en başından beri, Ukrayna’ya yardım etmek istediğimizi ancak ‘Üçüncü Dünya Savaşı’nı kışkırtmak istemediğimizi öne sürerek, Rusya topraklarının derinliklerine vurabilecek uzun menzilli silahlar Ukrayna’ya sağlamayı reddetti. Üçüncü Dünya Savaşı’nı kışkırtmamamız gerektiği argümanı, Başkan kolektif Batı ve ABD hükümeti içindeki “Savaş Partisi”ne teslim olana kadar Beyaz Saray’ın Ukrayna politikası hakkındaki müzakerelerinde her zaman mevcuttu. . Yani Biden ya ne söylediğini ve ne yaptığını bilmiyor ki bu, insanlığın hayatta kalmasıyla ilgili kararlar söz konusu olduğunda çok tehlikelidir, ya da ne söylediğini biliyor ve kendisinin de bildiği nedenlerden dolayı risk almayı seçiyor. Üçüncü Dünya Savaşı, yani insanlığın yok oluşu.

Yazılarımın okuyucu için göründüğü gibi anlaşılmasının zor olabileceğini anlıyorum. Nükleer silahların kontrolü ve Doğu-Batı ilişkileri konularını uzun yıllar sistematik bir şekilde takip ederek, bizi adım adım bu noktaya getiren yolu yazılarımda vurguladım ve kendi ülkemde yeni ABD üsleri kurmanın riskleri konusunda uyarılarda bulundum. ‘Küçük’ bir taktiksel nükleer cihazın patlamasının bile radyasyon felaketine yol açabileceği ülke. ABD’nin ana üslerinden biri Yunanistan’ın kuzeydoğusundaki Dedeağaç’tadır ve Yunanistan’da rüzgarlar çoğu zaman Kuzeydoğu’dan esmektedir. Böylece Dedeağaç’tan gelen radyasyon, Yunan nüfusunun yarısının yaşadığı Attika yerleşim bölgesine hızla gidebilir. Kimse bana argümanlarla yanıt vermedi, ancak sözde kıyamet zihniyetim nedeniyle büyük bir şüphecilik ve eleştiriyle karşılaştım. Onaylanma bana hiç keyif vermiyor ve bir daha onaylanmamak için hala dua ediyorum.

Bu olay hem tamamen mantıklı hem de tamamen saçma görünüyor. Büyük Fransız genetikçi Albert Jacquard’ın bir zamanlar yazdığı gibi, gerçekliği anlamanın önündeki en büyük engel, hayal gücümüzün kısıtlamalarıdır. Çoğu insanın, deve kuşlarının sahip olduğu gibi, gerçekliğin bizi aştığını hissettiğimizde onu inkar etme mekanizması vardır. Tehlikenin stresine dayanamadığımız ya da onunla nasıl başa çıkacağımızı bilmediğimiz için onu görmemeyi tercih ederiz. Ama kabus burada, dış gerçeklikte. Bundan kaçınmanın tek yolu ise devletleri ve toplumları harekete geçirmektir.

Hızlı yükseltme

Biden’ın ABD silahlarının Rus topraklarındaki hedeflere karşı kullanılmasına izin verme kararının ardından, üç gün içinde Fransızlar Ukrayna’ya asker göndermeye hazırlanıyor, Almanlar 900.000 yedek askerin askere alınması olasılığını tartışıyor, Hollandalılar ve Danimarkalılar hiçbir şey yapmadıklarını söylüyor Ukrayna’ya verdikleri F16’lar Rusya’nın içinde vurursa sorun olur. Ancak bu uçaklar nükleer silah taşıyabiliyor. Yani Ruslar, nükleer bir saldırıya maruz kalabilecekleri konusunda sürekli tehdit ve belirsizlik altında kalacaklar.

Belirsizliğin artması, provokasyonu kolaylaştırdığı gibi, yanlışlıkla da nükleer savaşa neden olabilir. Zelensky’nin artık yalnızca genel olarak Batı tarafından değil, aynı zamanda içindeki aşırıcı “Savaş Partisi” tarafından da tamamen kontrol edildiği görünen Ukrayna’da bu tür silahların varlığı, her türlü provokasyonu çok daha kolay hale getiriyor, yani nükleer silahların en önemli faktörünü istikrarsızlaştırıyor. istikrar.

Rakiplerin sürekli olarak bahisleri arttırdığı bir poker oyununa benziyor. ABD silahları zaten Rusya’nın Belgorod kentinde ölümcül saldırılar gerçekleştirdi. Rusya, bizzat Putin’in de belirttiği gibi, buna Kharkiv yönünde bir saldırı düzenleyerek karşılık verdi.

Peki Washington’da, Londra’da, Paris’te, Berlin’de ne düşünüyorlar? Ukrayna’ya müdahaleyi tırmandırmaya devam edecekler ve Moskova yanıt vermeyecek mi? Yoksa tepki vermesini mi istiyorlar, gerilimi tırmandırmayı mı, sorumluluğunu üstlenmeden işleri nükleer bir çatışmaya mı götürmeyi istiyorlar?

Ruslar ise ABD’nin Avrupa’da nükleer silah depoladığı üslerin bir haritasını yayınladılar ve Putin, liderleri kendilerini neye bulaştırdıklarını anlamayan küçük Avrupa devletlerine özel bir gönderme yaptı. Çoğu Avrupa medyası bu haberi haber bile yapmadı.

Ne düşünüyorsun? Bütün bunlar tam olarak nereye gidiyor?

Avrupa devletleri: Ölümcül ve omurgasız kuklalar

Görünen o ki, doğrudan NATO ve ABD hizmetlerine bağımlı olan ve ahlaki ve entelektüel düzeyi düşük olan Avrupalı ​​siyasi personelin büyük çoğunluğu, Avrupa’yı ve insanlığı sona erdirmekle tehdit eden kararlara ve planlara karşı çıkma konusunda güçsüz.

Onurlu bir istisna , pek çok kişinin diğer konularda hoşlanmayabileceği, ancak savaş planlarına açıkça karşı çıkma cesaretini gösteren ve şu anda Brüksel tarafından tehdit edilen Macaristan Başbakanı Orbán Macarların AB’deki tüm görevlerden dışlandığı, sözde demokratik ve giderek totaliterleşen bir Avrupa Birliği’nin merkezi. Tabii bir de NATO politikasına yönelik eleştirilerinde daha radikal olan sol görüşlü Slovak Başbakanı Fico var ama birisi onun hastaneye gönderilmesini sağladı.

Orban, Avrupa’nın Ukrayna’ya müdahalesinde gördüğü bu tür bir sorumsuzluğa, nesnel hedeflerine ulaşmak için gereken maliyet ve araçları bile değerlendirmeden hayatında hiç tanık olmadığını söyledi. NATO, Ukrayna’da doğrudan müdahil bir taraf haline geliyor ve bundan kaçınma şansı sınırlıdır. Ancak Brüksel ve Berlin’in, Hitler’in yaptığı gibi Macar askerlerini Ukrayna’ya gönderip ülkesini Rusya’ya karşı yeniden savaşa sokma kararı almasına izin vermeye hazır olmadığını söyledi.

Bir diğer Avrupalı ​​devlet adamı olan Bulgaristan Cumhurbaşkanı, NATO’nun politikasının bizi Nükleer Kıyamete sürükleyeceği konusunda uyardı

“Avrupa Ordusu”

Geçen ay, Avrupa Halk Partisi’nin (EPP) lideri Weber, zorunlu hizmetin getirilmesini ve ulusal hükümetlerin kontrol kısıtlamalarına tabi olmayacak bir Avrupa Ordusunun kurulmasını istediğini söyledi. Yani Brüksel, Avrupalı ​​askerlerini kimseye sormadan doğrudan Ukrayna’ya gönderecek.

Aynı zamanda, NATO birliklerinin hükümetlere danışmadan AB topraklarına girebilmesi anlamına gelen “askeri Schengen” fikri de tartışılıyor.

Avrupalı ​​liderler yaptıklarının muhtemelen üçüncü dünya savaşının başlangıcı olduğunu anlamıyorlar ve nükleer bombaları fiilen kullanılacak bir şey olarak değil, “taktik caydırıcı bir araç” olarak düşünüyorlar, ancak gelecekte pek olası görünmeyebilir. Macaristan Başbakanı’nın işaret ettiği gibi, bir savaşın başlaması savaşın sona ermesiyle gerçekleşebilir.

Merkezi soru

Amerikalılar nükleer bir çatışma çıksa bile bunun kontrol altında tutulacağını ve Avrupa topraklarıyla sınırlı olacağını umabilirler. Ancak bu tür hesaplamalar son derece aptalcadır. Eğer insanlık, ister taktik ister stratejik olsun, nükleer silah kullanma eşiğini aşarsa, onu kontrol etmek ve kontrol altına almak, hatta Avrupa topraklarında tutmak bile son derece zor olacaktır. Büyük olasılıkla, insanlık nükleer eşiği geçtiğinde, bu insanlığın sonu olacaktır.

Nihayetinde Batı’daki siyasi güçlerin ve toplumların yanıtlaması gereken soru şudur: Açıkça Ukrayna ya da demokrasi adına değil, çok küçük bir azınlığın ülke üzerindeki hakimiyetini sürdürmek için insanlığın varlığını riske atmak istiyor muyuz? gezegen ve kendi uluslarımız?

Roosevelt, iki Kennedy, De Gaulle, Willy Brandt, Olaf Palme, Aldo Moro, Andreas Papandreou gibi yeniden düşünmeye başlamanın zamanı gelmedi mi? Hepsi Moskova için ajan olarak nerede çalışıyor? Halkın seferber olma zamanı gelmedi mi?

Çünkü Nikita Kruşçev ve John Kennedy’nin dediği gibi, nükleer bir savaştan sağ kurtulanlar, yani yaşayanlar, ölenleri kıskanacaktır.

*defenddemocracy.press

Takvim

Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

timeline

Aylık

ÖZGÜR ÜNİVERSİTE YOUTUBE